+420 733 709 799

Kašel

MUCOSOLVAN PRO DOSPĚLÉ 30MG/5ML SIR 1X100ML

Skladem - odesíláme následující pracovní den

EAN: 8595116523502
SUKL: 0258032
Farmakoterapeutická skupina: Expektorancia, kromě kombinací s antitusiky

Přípravek se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacího ústrojí. Jedná se např. o akutní záněty průdušek, hrtanu a průdušnice a dále o chronická onemocnění jako je např. chronická bronchitida (zánět průdušek) a chronická obstrukční plicní nemoc.
Ambroxol-hydochlorid, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepší transport a vylučování hlenu, čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění dráždivého a vlhkého kašle.
Pacienti s akutním onemocněním dýchacího ústrojí mohou přípravek užívat bez porady s lékařem. Pacienti trpící chronickým onemocněním dýchacího ústrojí mohou přípravek užívat jen po poradě s lékařem.
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé je určen především pro dospělé, mohou ho však užívat i dospívající a děti od 1 roku.

Pokud se do 5 dnů (u dětí během 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Balení obsahuje 100 ml sirupu.

Dávkování a způsob užití

Jestliže není lékařem určeno jinak, je doporučené dávkování přípravku:
Dospělí a dospívající nad 12 let: 5 ml 3 krát denně. Účinnost lze zvýšit podáním 10 ml sirupu 2krát denně (což odpovídá 120 mg ambroxol-hydrochloridu za den).
Na doporučení lékaře je možno MUCOSOLVAN pro dospělé, sirup 30 mg/5 ml, podat i dětem do 12 let. V tom případě je doporučováno následující schéma dávkování závislé na závažnosti onemocnění:
Děti 6 - 12 let: 2,5 ml 2 - 3x denně. Děti 2 - 5 let: 1,25 ml 3x denně. Děti 1- 2 roky: 1,25 ml 2x denně. Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Přípravek lze užívat s jídlem i bez jídla.

Složení

Léčivou látkou je ambroxoli hydrochloridum 30 mg v 5 ml sirupu.

Pomocnými látkami jsou sukralosa, hyetelosa, kyselina benzoová, jahodové aroma (obsahuje propylenglykol a aroma),, vanilkové aroma (obsahuje propylenglykol, umělé aroma a přírodní aroma), čištěná voda.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Neužívejte MUCOSOLVAN pro dospělé, jestliže jste přecitlivělí (alergičtí) na ambroxol nebo kteroukoli pomocnou látku obsaženou v přípravku.

Nedoporučuje se přípravek užívat v těhotenství, zejména v prvních 3 měsících. Jelikož je ambroxol-hydrochlorid vylučován do mateřského mléka, nedoporučuje se, aby přípravek užívaly kojící matky.
 

 

Humánní léčivý přípravek

 


Pečlivě si pročtěte příbalový leták.


-
+
111 Kč

Nejoblíbenější produkty