+420 733 709 799

Chřipka a nachlazení

Acylpyrin + C por.tbl.eff.12

Skladem - odesíláme následující pracovní den

EAN: 8594002959784
SUKL: 0084255
Farmakoterapeutická skupina: analgetika a antipyretika

Příravek patří do skupiny léků nazývaných analgetika, antipyretika. Kyselina acetylsalicylová tlumí bolest a snižuje horečku. Kyselina askorbová podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění. Lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až střední bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci).

Léková forma

Téměř bílé, mramorové, kulaté, ploché tablety se skosenými hranami a drsným povrchem

Léčivá látka a její množství

  • Léčivé látky acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 320 mg a Acidum ascorbicum (vitamín C) 200 mg v 1 šumivé tabletě
  • Pomocné látky jsou kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, laktosa, draselná sůl acesulfamu, kyselina fumarová

Jak užívat

Dospělí a mladiství od 16 let

  • 1 tabletu v jednotlivé dávce.
  • Dávku je možné opakovat podle potřeby ve 4-hodinových intervalech.
  • Maximální denní dávka je 6 tablet.
  • Pokud vám do 3 dnů neklesne horečka nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, případně se vyskytnou nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání ACYLPYRINu + C se svým lékařem.

Na co si dát pozor

Kyselina acetylsalicylová se nesmí podávat dětem a mladistvým do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění. Děti a mladiství do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař.

Těhotenství a kojení

Dříve než začnete užívat jakýkoliv lék, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. ACYLPYRIN + C se nesmí užívat ve třetí třetině těhotenství. V první a druhé třetině těhotenství může být přípravek užíván jen na doporučení lékaře, který zváží poměr přínosu a rizika léčby. ACYLPYRIN + C se výjimečně může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit, protože kyseliny acetylsalicylová přechází do mateřského mléka.

Důležité informace o některých složkách přípravku ACYLPYRIN + C

Přípravek obsahuje laktosu. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Přípravek obsahuje 10,713 mmol (= 246,4 mg) sodíku v jedné dávce. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. Tento přípravek obsahuje méně než 1 mmol (39 mg) draslíku v jedné dávce, tj. v podstatě je „bez draslíku“.

Přečtěte si pozorně příbalovou informaci, která je součástí každého balení.

Humánní léčivý přípravek 

 


Pečlivě si pročtěte příbalový leták.


-
+
90 Kč

Nejoblíbenější produkty