+420 733 709 799

Rýma

Olynth 0.1% nosní sprej roztok 1MG/ML 10ml

Skladem - odesíláme následující pracovní den

EAN: 3574660403091
SUKL: 17173
Farmakoterapeutická skupina: Xylometazolin

Olynth 0,1% je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě a je rovněž určen k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou.
Léčivá látka přípravku Olynth 0,1%, xylometazolin-hydrochlorid, způsobuje v místě svého účinku stažení cév, tím snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů.
Je určen k léčbě dospělých a dětí od 7 let.
Balení obsahuje 10 ml.

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař nedoporučí jinak, dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3 krát denně 1 dávka přípravku Olynth 0,1% nosního spreje do každé nosní dírky.
Dávkování závisí na citlivosti nemocného a na účinku přípravku.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Olynth 0,1% déle než 5-7 dní.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum. Pomocnými látkami jsou: roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol 70% krystalizující, čištěná voda.

Kontraindikace

Není určeno pro děti do 7 let.
Pokud jste těhotná poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. Použití přípravku Olynth 0,1% není v průběhu těhotenství a kojení doporučeno.

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
 
Humánní léčivý přípravek

Pečlivě si pročtěte příbalový leták.


-
+
85 Kč

Nejoblíbenější produkty